کنیتکس چیست؟

کنیتکس چیست؟

رنگ آمیزی نمای ساختمان یکی از ارزان ترین و سریع ترین روش ها برای به روز رسانی چهره ساختمان است.  به خصوص اگر تصمیم به فروش خانه خود دارید، رنگ آمیزی نمای آن می تواند به شما کمک کند مشتریان بیشتری پیدا کنید و خانه خود را با قیمت بهتری بفروشید.

اما در این بین، اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، به ابزار خاصی نیاز دارید.  ابزار مورد نیاز برای رنگ آمیزی نمای ساختمان کنیتکس است که می‌توان نمای ساختمان خود را زینت ببخشید.

انواع رنگ

انواع رنگ های پلاستیکی شامل دو نوع رنگ تمام پلاستیک و رنگ های نیمه پلاستیک می باشد.  گفته می شود رنگ تمام پلاستیک ها قابل شستشو است، اما در رد این ادعا فقط می توان گفت که مقاومت این رنگ در برابر آب کمی بیشتر است.

رنگ های پلاستیکی انواع مختلفی در برندهای داخلی و خارجی موجود است که به نظر از نظر کیفیت تفاوت چندانی با هم ندارند.  اجرای رنگ پلاستیک (امولسیون) رنگی است که به راحتی با آب حل و رقیق می شود.

این نوع رنگ از گذشته و تاکنون به عنوان اولین انتخاب رنگ آمیزی ساختمان برای سقف بوده و هست.

از آنجایی که این رنگ قابل شستشو نیست، برای سقفی انتخاب می شود که کمتر در معرض آلودگی باشد.  ماده اصلی تشکیل دهنده این رنگ لاتکس است و استفاده صحیح آن با غلتک از دیگر مزایای آن می باشد.

میزان رنگ مورد نیاز برای سطوح صاف 1 کیلوگرم رنگ در 6 متر مربع و برای سطوح ناهموار 1 کیلوگرم رنگ به ازای هر 3 تا 4 متر مربع می باشد.  این رنگ بدون زیرسازی قابل اجراست و این رنگ برای سطوح گچی، سیمانی و سایر سطوح مناسب است.

سینتیک آکنه به طور گسترده در نمای ساختمان استفاده می شود.  کنیتکس اکریلیک روی سیمان، بتن و سطوح دیگر قابل اجرا است.  به طور کلی کنیتکس اکریلیک باکیفیت ترین رنگ منتیکس است که می توان آن را لایه برداری کند

استفاده از رنگ امولسیونی پلاستیک در مقابل رنگ امولسیونی اکریلیک به دلیل سهولت اجرا و نوع ساخت این رنگ بیشتر از رنگ های دیگر می باشد.  بر این اساس، نقاشان ساختمان بیش از سایر انواع رنگ ها به اعمال این رنگ علاقه دارند.

نقاشی خانه یکی از رایج ترین و کاربردی ترین روش ها برای تغییر محیط خانه است.  هنگام رنگ آمیزی ساختمان، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد، انتخاب نوع رنگ و شرکت سازنده آن است.  هر کشوری برندهای معروف خود را دارد.  بسته به شرایط آب و هوایی رنگ تولید می کنند.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.